Jindřiška Záraz

BODYFORMING, TABATA, PEVNÝ ZADEK, FIT MAMINY, KRUHOVÉ CVIČENÍ

Jmenuji se Jindřiška, je mi 40 let a mám 3 děti. Sport, a pohyb obecně, miluji a je nedílnou součástí mého života. Od dětství jsem hlavně běhala, plavala a hrála kolektivní sporty, později jsem se věnovala především běhu a cvičení ve fitness. Provozuji letní i zimní sporty - běh, cyklistika, plavání, fitness, snowboarding, běžky, sjezdové lyžování, skialpy.

V průběhu rodičovských dovolených jsem se věnovala extrémním překážkovým běžeckým závodům (Predator race...), hobby triatlonům a různým druhům cvičení (posilování, HIIT, Tabata, TRX...). Věnovala jsem se také individuálním osobním tréninkům (běžecké, silové, posilování středu těla, aktivace a posílení HSSP, posílení pánevního dna...).

Po těhotenství jsem se vždy snažila vrátit do formy co nejdříve, jako velmi účinné se mi osvědčilo cvičení HIIT sestav, které jsem si sama vymýšlela.

Moje HIIT sestavy jsou převážně kombinací kardia a silového cvičení, kde je většinou využívána váha vlastního těla. Pravidelné cvičení má velmi rychle pozitivní vliv na redukci tělesné hmotnosti, zlepšení fyzické kondice, tvaru těla a tím i psychické pohody! Tyto sestavy většinou ještě na konci doplňuji o cvičení zaměřené na posílení středu těla.

Mnoho let se také věnuji stravování a výživě potřebné pro správné fungování organismu.

Kromě toho vím, že je důležitý také odpočinek a relaxace, proto se věnuji také masážím, a to sportovním i relaxačním.

Ať už je Váš cíl cvičení jakýkoliv, pro jeho nejlepší splnění je třeba pravidelnost, doplněná o správnou výživu a adekvátní odpočinek a relaxace svalů i mysli.