Iveta Kovalská

JÓGA, FYZIOTERAPIE

"Problém je jen tak velký, jak velký ho sami vidíte. V realitě nic takového neexistuje."

Mým oborem i koníčkem je fyzioterapie, masáže a jóga. Fyzioterapii jsem studovala a poté pracovala na ambulancích v Plzni a Praze. Nyní vedu soukromou praxi v Plzni. Klienti u mě najdou spojení všech třech oborů a celostný přístup ke svým potížím. Nově se zajímám o aromaterapii.
Józe se věnují od vysoké školy.

Největší zlom přinesl jógový certifikovaný kurz v Indii pod záštitou jóga Alliance v Siddhant School of Yoga v Rishikeshi.Od té doby vedu soukromé kurzy v Praze, Plzni a Starém Plzenci. Pořádám pravidelné víkendové i vícedenní relaxační a jógové pobyty.V současné době pokračuji na osobním rozvoji a vzdělání - od lektora k Učiteli jógy - u Evropské federace jógy - Yoga Federation od Europe pod vedením učitele predraga Nikiče. Mám za sebou celkem 900h certifikovaneho zdělávání v oblasti jógy. A mimo ten odborný svět mě baví objevovat jiné země, kultury, cestování, dále práce s pejsky pozitivní cestou a také mnoho dalších tvořivých aktivit. Závodně jsem tančila přes 6 let párové standardní a latinskoamerické tance, příležitostně formace. Deset lej jsem byla aktivní členkou taneční skupiny DDg právě pod studiem Dominique. Miluji přírodu a zajímá mě východní medicína a tradiční léčebné přístupy.Jaké jsou mé hodiny:Na mých hodinách dávám přednost individuálnímu přístupu. Na základě znalostí anatomie a praxe z fyzioterapie se vždy snažím najít vhodnou variantu pro každého i v případě omezení - a to i zdravotního.Zdravotní hodiny jsou zaměřeny více na technické provedení, přesnost a varianty jednotlivých cviků.Styl neboli druh jógy, který učím, pochází z tradičních indických škol podle pradávného učení - například koncepty podle Swamiho Sivanandy a dalších, sútry aj. Kombinuji znalosti z jógové praxe (hatha, ashtanga, iyengar), ajurvédy, východní medicíny a západní fyzioterapie.Základem je ucelený koncept, nejen fyzické cvičení. Proto se v mých hodinách setkáte se všemi složkami jógového učení, například základy pranajámy (dechová cvičení), ásany (pozice), mantry, meditace, odpočinek, relaxace.Cílem je vaše celková pohoda a přenesení nadhledu pro snazší zvládání náročných i běžných životních situací právě díky jógových technikám.A věřte, že jsem ještě nenarazila na "problém", na který by jóga neměla pozici nebo nějakou techniku k jeho řešení.A poznámka nakonec - jóga je opravdu pro všechny bez rozdílu věku, zdraví a šikovnosti a opravdu to není o flexibilitě (jestli se chytíte za špičky :))

Vzdělání a stáže:

 • 2014 - absolvování bakalářského studia fyzioterapie, ZČU v Plzni
 • 2017 - absolvování magisterského studia Wellness specialista, VŠTVS Palestra
 • 2016 - 5měsíční studijní stáž, Universidade de Coimbra, Portugalsko - program Exercise,Health and Well-being for Special Groups
 • 2017 - 3měsíční pracovní stáž ve sportovním resortu Las Playitas - areál pro přípravu sportovců včetně olympioniků, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fyzioterapeutická praxe

 • FN Lochotín; Rehabilitační nemocnice Beroun; rehabilitace Rokycanská nemocnice; rehabilitační oddělení Stodská nemocnice; rehabilitace PRIVAMED; rehabilitace UNITERAP s.r.o (Poliklinika Doubravka); masér a terapeut v INFINIT, Praha; Rehabilitační klinika MALVAZINKY, Praha.
 • vedení skupinového zdravotního cvičení
 • soukromá praxe - poradenství fyzioterapie, cvičení, jóga, tejpování, životní styl, masáže

Kurzy

 • Akrální koaktivační terapie (ACT) I a II, REHASPRING
 • kurz KINEZIOTAPING
 • Yoga Teacher Training 200h, Rishikesh
 • 2020 - registrovaný lektor jógy v Yoga Alliance
 • Instruktor jógy 200h - Yoga Federation of Europe (YFE)
 • Čakry a energetická centra u psů -YFE
 • Učitel jógy 500h - YFE a YAE