Ludmila Vaňková

LADY LATINA, LATINA JUNIOR

Už od dětství se věnuji tanci. S prvními tanečními kroky jsem začala v baletní škole při DJKT pod vedením paní B. Majcharové a Zuzany Hradilové. Během let jsem se pak věnovala mnoha tanečním stylům - salsa, výrazový tanec, břišní tance a karibské tance. Až jsem jednou zavítala na lekce latinskoamerických tanců. Uchvátila mě jejich vášeň a rytmus a bylo jasné, že u tohoto stylu už chci zůstat. Protože jsem se latině chtěla věnovat naplno, rozhodla jsem se vstoupit do tanečního sportovního klubu k Lence Sekaninové. Časem jsme se s tanečním partnerem začali účastnit tanečních závodů a také jsme změnili působiště. Během mé taneční kariéry jsem soutěžila za TŠ Quickdance Plzeň a Koloseum Dance Team Plzeň. Trénovala jsem pod kvalitními trenéry - Zdeněk Rezler, Jan Carlos Sekera a Jana a Michal Varnuškovi.

Před časem jsem se rozhodla opustit sportovní páry. Tanci se však věnuji i nadále. Měla jsem také možnost vytvořit taneční choreografie pro dětská vystoupení či slavnostní předtančení pro plzeňský divadelní soubor k oslavě jejich výročí. 


V roce 2019 jsem vstoupila do nejvyhledávanější plzeňské taneční skupiny Diamonds Dance group, která mě naprosto nadchla svým širokým repertoárem a možností vystupovat s působivými choreografiemi na mnoha kulturních a společenských akcích nejen v Plzni.